מערכת ההפעלה של ה-iOS 5 נחתה ואיתה שדרוגים וחידושים מופלאים. עקב שינויים אלו, זה יהיה נחמד שנפתח אשכול שיכול לעזור לכל אחד מאיתנו איך להגיע ולגרום ליישומים שיעבדו במכשיר iOS כזה או אחר. הנה מדריך שימוש ובו הסבר מפורט של איך לעשות זאת. המדריך יחולק לכמה חלקים וזאת לאחר שמערכת ה-5 מביאה עימה המון חידושים ועל מנת שלא תטבעו באינפורמציה הרבה, נחלק את המדריך בכמה פרקי המשך.


חלק א' של המדריך


שלב 1: גיבוי וסנכרון המכשיר ב- iCloud

זה מומלץ לגבות את מכשירכם בפעם הראשונה לפני שתמשיכו להשתמש במערכת ההפעלה החדשה. כעת ניתן לעשות זאת דרך שירות הענן של ה-iCloud, כנסו במכשירכם ל:

א. הגדרות > iCloud ותפעילו את מתגי הפעלה ליישומים שאתם מעוניינים שיגובו:ב. תרדו לתחתית הדף וכנסו ל: אחסון וגיבוי, תפעילו את מתג: גיבוי iCloud ולאחר מכן על כפתור: גבה כעת. תשימו לב שזה מצריך חיבור לרשת אלחוטית.ג. תמתינו עד שהגיבוי יסתיים, זמן ההמתנה הראשוני הוא ארוך מהרגיל אך בפעמים הבאות אתם תגלו שזמן הגיבוי יהיה קצר יותר.

זרם תמונות, אתם יכולים גם להזרים תמונות ממכשירכם החוצה ואליו דרך מחשב הביתי. הדבר נעשה ע"י הורדה והתקנה של קליינט במחשב ולאחר הפעלתו תקבלו תיקיה שבו תוכלו להניח תמונות והם יופיעו לכם גם במכשירכם או בדרך ההפוכה. יש לזכור שהתמונות יישארו בתיקיה זו 30 יום בלבד. אתם יכולים לפתוח תיקיה חדשה בסיפרית התמונות במכשירכם ולהעביר אותן לשם.

* להורדת הקליינט במחשבי פי.סי לחצו כאן תתקינו והפעילו אותו במחשבכם, במחשבי מק הקליינט זמין באמצעות ה Software Update עבור משתמשי Lion:* לאחר שהפעלתם את הקליינט במחשבכם, תכנסו לתיקית ברירת המחדל שלו: ספריית התמונות בכונן C ותוכלו לראות שישנן שתי תיקיות:- הראשונה מימין: My Photo Stream, שם נמצאות התמונות שמופיעות במכשירכם (עם סימון נעילה בתחתית התמונה) וזה מיועד לצפיה בלבד.

- השנייה משמאל: Uploads, זו התיקיה שבו תוכלו להוסיף תמונות ולהעלותן ישירות למכשירכם.


* ניתן להעביר את התמונות המוזרמות לתיקיה חדשה בספריית התמונות, תפעלו כך:

1. תפתחו את אפליקצית התמונות ותבחרו בספריה: זרם תמונות.

2. תלחצו על כפתור החץ שממקומם למעלה בצד ימין ותסמנו את התמונות שאתם רוצים:3. לאחר מכן תלחצו על כפתור: הוסף אל ותבחרו ב: הוסף לאלבום חדש4. תרשמו שם לספריה החדשה ותלחצו על כפתור: שמור.סיימתם, עכשיו בכל פעם שתזרימו תמונות למכשירכם אתם יכולים להעביר אותן ישירות לאלבום שיצרתם עבורן.


שלב 2: סנכרון המכשיר עם האייטונס ללא הצורך בחיבור כבל למחשב

אחד הפיצ'רים המעולים שחברת אפל עשתה כעת עם מערכת ההפעלה של ה-5 זה להוריד מאיתנו את הצורך להשתמש בכבל בכדי להסתנכרן עם תוכנת האייטונס. ישנו מדריך לכך בקישור הבא


שלב 3: מרכז ההודעות

מעתה ניתן לקבל את כל ההתרעות במקום אחד מרוכז, בכל פעם שתתקבל הודעה או התרעה דרך אפליקציה מסויימת הן יופיעו בתוך חלון שנקרא: מרכז ההודעות. ע"י החלקת האצבע בחלקו העליון כלפי מטה של מסך הבית, יפתח החלון ושם תוכלו להכנס ישירות להודעה ע"י לחיצה עליו. במסך הנעילה לא ניתן לפתוח את מרכז ההודעות, אתם תוכלו לראות רק הודעות והתרעות שיופיעו במהלך שליחתן למכשירכם.

1.במסך ההנעילה:על מנת להכנס להודעה, תחליקו את האייקון ימינה. זה יעביר אותכם ישירות ליישום שממנו נשלחה ההודעה.

2. במסך הביתע"י החלקת האצבע בחלקו העליון של מסך הבית כלפי מטה, ייפתח חלון של מרכז ההודעות ותוכלו לראות שם את ההתרעות שקיבלתם. לחיצה על התרעה מסויימת תעביר אותכם ישירות אליו.

3. הגדרות של מרכז ההודעות:

א. הפעלת התרעות:

- תכנסו ל: הגדרות > עדכונים. משם כנסו לכל אחד אחד מן מהיישומים ותגדירו את מצב הפעלתם:- תוודאו שאתם מסמנים את איור הבאנר, במידה ותרצו שהתרעה תופיע בתור באנר בחלקו העליון של מסך הבית.

- ניתן לבטל מעתה את צלמית ההתרעה האדומה שרובנו לא סובלים אותה כאשר היא מופיעה לנו על אפליציה כזו או אחרת. על מנת לבטל אותה פשוט תסגרו את מתג של ה: צלמית של יישום עם תווית.
שלב 4: רטטים מותאמים אישית / הבהוב בעת התראה

1. רטטים מותאמים אישית:

כאן תוכלו ליצור את הרטט שיחול על איש קשר כזה או אחר שלכם.

א. כנסו ל: הגדרות > כללי > נגישות ותפעילו את מתג של: רטטים מותאמים מראש

ב. לאחר שסיימתם, תכנסו לאיש קשר מסויים ותלחצו על כפתור ה: עריכה. תרדו ל: רטט ו: צור רטט חדש

ג. תייצרו את הרטט שאתם רוצים ובסיום תלחצו על כפתור: עצור ולאחר מכן: שמור

2. הבהוב בעת התרעה:

עם הפיצ'ר הנ"ל אתם יכולים לקבוע שמכשירכם יהבהב דרך המבזק של המכשיר בעת שתקבלו התרעה. הדבר יעיל כאשר אתם נמצאים במקום שמצריך השתקה של צלצול כגון.. בקולנוע בזמן צפיה בסרט.

א. תכנסו ל: הגדרות > כללי > נגישות ותפעילו את המתג: הבהוב בעת התרעה

שלב 5: יישום ההודעות של ה: iMessage

הדבר הקסום במערכת ההפעלה של ה-5 הינו ממשק משלוח ההודעות החינמי של ה: iMessage, מעתה כל אחד יכול לשלוח הודעת אס.אמ.אס לחבריו או לקרוביו מבלי הצורך להיות תלוי בחברת סלולר כזו או אחרת ( רק למכשירי iOS שמותקנים עליהם גרסת ה-5). ניתן לדעת איזו הודעה תהיה בחינם או לא ע"י צבע הכפתור של משלוח ההודעה. הודעה חינמית= תופיע בצבע כחול והודעה בתשלום= תופיע בצבע ירוק. כמו כן הדבר יראה בצבע של בועות הדו-שיח שלכם.

א. על מנת להפעיל את היישום, תכנסו ל: הגדרות > הודעות ותפעילו את מתג של ה: iMessage. לעיתים זה אורך קצת זמן עד שזה נכנס לתוקפו,תהיו סבלניים זה יעבוד בסופו של עניין.

ב. תכנסו לאיש קשר ותשלחו הודעה לכל אלו שכפתור הכחול מופיע עליהם.


שלב 6: עריכת תמונה דרך ספריית התמונות

חלקכם אולי נתקלו בפיצ'ר הנ"ל בחנות של הסידיה בגרסת הפריצה שלו, כעת ממשק זה מוטמע במערכת ההפעלה כחלק בלתי נפד ממנה. אתם יכולים לערוך את התמונות שלכם ע"י בחירת תמונה ולחיצה על כפתור: עריכה שממוקם בצד שמאל בחלקו העליון של התמונה. ואלו הן אפשרויות העריכה:

1. חיתוך התמונה: תלחצו על אייקון המרובע מצד ימין למטה, ותגררו את השוליים של הקווים עד לחיתוך רצוי שלכם. בסיום, תלחצו על כפתור ה: חיתוך2. ביטול עיניים אדומות: תלחצו על אייקון העגול בצבע האדום ותסמנו את העיניים הבעייתיות. הוא דיי חכם בכדי לזהות אם יש עיניים אדומות, במידה ואין..הוא יבקש מכם שוב לבחור את הנקודה. לאחר שסימנתם, תאשרו בכפתור של: החל3. שיפור אוטומטי: כאן אתם יכולים לשפר את איכות התמונה ע"י בחירה באייקון של מקל הקסמים. תמתינו כמה שניות עד שתראו שינוי באיכות התמונה. בסיום, תלחצו על כפתור: שמור


שלב 7: כפתור מצלמה / נגן אייפוד במסך הנעילה

פיצ'ר נוסף שבטח נתקלתם בו בחנות של הסידיה. פשוט להפעיל את המצלמה דרך מסך הנעילה. בברירת המחדל של ה-5, אתם לא תראו את כפתור המצלמה. על מנת להפעיל אותו במסך הנעילה, אתם צריכים ללחוץ פעמיים על כפתור הבית ובמקביל גם נגן האייפוד יופיע לכם.


שלב 8: הפייסבוק

לרובנו כיום יש אפליקציה של הפייסבוק, אך רבים כמוני סובלים מאינספור התרעות שמגיעות אלינו למכשיר. לכן, ניתן לתמצת את כמות ההתרעות שנשלחים אלינו ע"י נטרול סוג ההתרעה דרך הגדרות של האפליקציה.

1. כנסו ל: הגדרות > Facebook ותבחרו ב: Push Notifications.

2. עתה תבחרו איזו התרעה אתם תהיו מעוניינים שתשלח למרכז ההודעות שלכם ע"י כיבוי או הפעלה של מתג ההתרעה.שלב 9: יישום הקורא בדפדפן של הספארי

קבלו פיצ'ר מדליק ביותר שחברת אפל הטמיעו בדפדפן של הספארי. מעתה תוכלו להכנס לאתר מסויים ולהבחין בכפתור שנקרא: "הקורא" אשר ממוקם בתוך שורת כתובת הקישור של דף האינטרנט, תפקידו להתאים את גודל דף המאמר שאתם קוראים לדף קריאה נוח יותר. לאחר שלחצתם על פתור הנ"ל, תוכלו להגדיל או להגדיל את גודל הפונט של המאמר. לעת עתה, ניתן לראות את זה רק באתרים מסויימים שביצעו התאמה לכך עם חברת אפל.

1. תפתחו את דפדפן הספארי שלכם וכנסו לאתר שנתמך בפיצ'ר (תוכלו למשל לצפות באתר תומך- הנה קישור לדוגמא).2. בשורת הכתובת של דף האינטרנט, תראו כפתור קטן שנקרא: הקורא, תלחצו עליו וזה יבצע התאמת דף קריאה.3. על מנת להגדיל או להקטין את גודל הפונט של המאמר, תלחצו על כפתור עם: A כפול. עכשיו תוכלו לשחק עם גודל הפונט של המאמר.

קישור לאתר אפל לצפייה בסרטון הדגמה